Koszt montażu zaczyna się od kwoty 1350 zł netto, a ceny urządzeń, w zależności od producenta, modelu i mocy chłodniczej - od 2090 zł netto. Możemy przyjąć, że 3440 zł netto to podstawowy koszt montażu. Zachęcamy do wysłania zapytania w celu wyceny montażu. Jeśli możesz, wyślij nam rzuty lokalu lub zdjęcia, wielkość pomieszczeń, które chcesz schłodzić/ogrzać. Jeśli masz inne potrzeby, napisz o nich, a dobierzemy dla Ciebie odpowiednie urządzenie i przygotujemy ofertę wstępną. Dokładamy wszelkich starań aby klient otrzymał dla porównania oferty kilku producentów klimatyzatorów. W naszej ofercie zawsze znajdziesz kartę katalogową urządzenia. Zapraszamy również do naszego biura, gdzie na żywo możesz zobaczyć niektóre modele. Jeśli nasza oferta jest dla Ciebie odpowiednia, bardzo chętnie umówimy się na wizję lokalną, aby omówić szczegóły montażu.

Od czego zależy cena montażu klimatyzacji?

Na koszt klimatyzacji w domu wpływa kilka czynników - wszystko uzależnione jest od układu pomieszczenia oraz jego możliwości adaptacyjnych pod kątem montażu urządzenia chłodzącego. Co ważne, ceny klimatyzacji nie są obecnie tak wygórowane, aby stanowiła ona luksus wyłącznie dla najbogatszych - atrakcyjne oferty Climatech oraz rozsądne planowanie lokalizacji urządzenia sprawiają, że koszt klimatyzacji nie obciąża tak domowego budżetu.

Najważniejsze czynniki

Podczas wyceny klimatyzacji domowej największe znaczenie ma odległość klimatyzacji od urządzenia centralnego - im większa, tym wyższy jest finalny koszt całej instalacji. Wówczas realnie zwiększa się poziom trudności montażu klimatyzacji oraz czas pracy techników, a także koszty związane z użyciem większej ilości rur, przewodów, maskownic...

Wykorzystanie dodatkowego osprzętu

Na końcową cenę montażu klimatyzacji wpływ ma także opcjonalne użycie dodatkowego osprzętu i akcesoriów, w postaci np. estetycznej obudowy maskującej, odpowiednich nóżek do podstawy urządzenia czy pompki skroplin. Im więcej takich elementów będzie potrzebnych, tym dłuższy i droższy będzie proces podłączenia klimatyzacji w budynku.