W Warszawie jest duży wybór zarówno klimatyzatorów przenośnych, jak i naściennych. Klient może zastanawiać się nad tym, który z tych urządzeń będzie dla niego lepszym wyborem. Warto rozpatrzeć kilka kwestii.

Pierwsze co się nasuwa to mobilność. Jest to największa zaleta klimatyzatora przenośnego - możemy nim schłodzić dowolne pomieszczenie, nie jesteśmy ograniczeni jedną decyzją montażową. Jest to również najlepszy wybór dla pomieszczeń, w których montaż klimatyzatora naściennego jest niemożliwy.

To ile urządzenie zużywa energii, bezpośrednio przekłada się na rzeczywiste koszty użytkowania klimatyzacji. Pomimo, że kolejne generacje klimatyzatorów przenośnych są coraz bardziej energooszczędne to i tak najlepszym wyborem w tej kwestii jest klimatyzator naścienny. Bardzo często są one wyposażone w dodatkowe funkcje, które jeszcze bardziej przekładają się na niższe zużycie energii.

Warto również zwrócić uwagę na poziom hałasu. Nie ulega wątpliwości, że klimatyzatory naścienne są cichsze, ponieważ jednostka zewnętrzna (czyli ta, która jest źródłem hałasu) jest umiejscowiona poza pomieszczeniem.

Który klimatyzator najlepiej wybrać?

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, jednakże klimatyzator naścienny jest najbardziej efektywny, ponieważ odprowadza ciepłe powietrze poza mieszkanie. W przypadku klimatyzatorów przenośnych ciepłe powietrze jest oddawane do pomieszczenia i żeby je odprowadzić należy uchylić okno przez które... również dostaje się do domu ciepłe powietrze.