Już od wielu lat, w budynkach użytkowych klimatyzacja jest standardem. Jednak coraz częściej pojawia się ona także w budynkach mieszkalnych. Planując wystrój nowego pomieszczenia, warto rozważyć zakup i montaż klimatyzatora. W Warszawie jest wiele firm, które się tym zajmują, np. firma Climatech.

Główny podział klimatyzatorów

Czym się charakteryzują splity i multi splity?

• Split - jedna jednostka zewnętrzna obsługuje jedną jednostkę wewnętrzną,
• Multi split - jedna jednostka zewnętrzna obsługuje wiele jednostek wewnętrznych.

Jeśli potrzebujemy ochłodzić więcej niż jedno pomieszczenie, warto przemyśleć instalację typu muli-split. Ściany budynku wyglądają wtedy dużo bardziej estetycznie.

Jaki rodzaj klimatyzatora?

Następnie, trzeba zastanowić się jaki rodzaj klimatyzatora najlepiej spełni nasze potrzeby.

Najprostszym rozwiązaniem jest klimatyzator ścienny. Montujemy go na wybranej ścianie. Jest to standardowe rozwiązanie, z którego klienci są bardzo zadowoleni.

Jeśli nie masz możliwości zamontowania klimatyzatora na ścianie, możesz zakupić klimatyzator przypodłogowy (tzw. konsola). Jest on montowany obok kaloryfera. Chłodne powietrze wydobywa się z górnej części urządzenia.

Klimatyzator kasetonowy jest doskonałym urządzeniem, jeśli w pomieszczeniu znajduje się sufit podwieszany. Komfort nawiewu jest uzyskany, dzięki strumieniom powietrza z kasety, które rozchodzą się na 4 strony.

Na rynku klimatyzatorów popularne są również klimatyzatory kanałowe. Jedynym widocznym elementem urządzenia jest tylko wylot nawiewu zakończony estetyczną kratką. Powietrze rozprowadzane jest kanałami do pomieszczenia.

Jak widzisz, na rynku klimatyzatorów jest wiele rodzajów urządzeń do wyboru. Wszystko sprowadza się do planowanej ilości schłodzonych pomieszczeń, dostępności ścian i własnych preferencji. Warto pamiętać również o takich składowych jak cichość urządzenia, energooszczędność i jak najczystsze powietrze. Aby otrzymać ofertę jak najlepiej dostosowaną do Twoich potrzeb, napisz: biuro@climatech.pl. Nasi technicy wprowadzą Cię w świat klimatyzacji i zagwarantują Ci wiele chłodnych dni.